Priateľský futbalový zápas – 9. október 2015

V rovnakom čase ako naši slovenskí futbaloví reprezentanti bojovali o postup na ME s Bieloruskom, naši miništranti zápasili s mužstvom miništrantov zo susedných Nemčíc. Bolo to priateľské futbalové stretnutie, ktoré sa odohralo na domácej pôde. Nemčickí miništranti, ktorých sprevádzal pán kaplán Peter Čieško, nastúpili na hraciu plochu v dobrej nálade a s odhodlaním poraziť súpera. Skúsení borci z Urminiec sa však nezľakli a už od prvej minúty zápasu mali na ihrisku hernú prevahu. Po prvom polčase bolo skóre jednoznačné v prospech Urminiec, preto sa pomer síl musel trošku zmeniť. V druhom polčase sa chlapci z Nemčíc nevzdávali a bojovali ďalej. Nakoniec však vyhral tím z Urminiec v pomere 12:1. Rozhodcom zápasu bol pán Ľubomír Naštický z Topoľčian. Chlapci hrali v duchu fair play a preto rozhodca nemusel udeliť nikomu kartu. Občas došlo zo strany Nemčíc k prečísleniu, čo toleroval aj arbiter zápasu. Nakoniec sa pridali ešte penaltové roztrely. Miništranti z Nemčíc, napriek prehre, ukázali v Urminciach veľké futbalové srdce, za čo im patrí naša pochvala.