Deň rodiny – 14. máj 2016

Rodinné centrum Pohoda, Obecný úrad Urmince a ostatné spoločenské organizácie obce Urmince usporiadali v sobotu 14. mája 2016 Deň rodiny. Pre deti s rodičmi boli pripravené rôzne súťažné disciplíny a hry. Deti sa zabavili najmä počas tanečného vystúpenia skupiny Kamaráti z Trinity. Nechýbala tombola i občerstvenie. Na záver miestni hasiči predviedli cvičný zásah pri požiari. Oslavou Dňa rodiny sme zdôraznili, že v živote nič nie je tak dôležité ako usporiadaná a šťastná rodina. Každé dieťa potrebuje vyrastať vo fungujúcej a normálnej rodine. Napriek mnohým ľudským zlyhaniam a rozpadom manželstiev, ktoré nás v súčasnosti veľmi trápia, je naďalej rodina pevným základom zdravej spoločnosti i Cirkvi a pre každé dieťa prístavom bezpečia a opravdivým domovom lásky a šťastia.