Futbalisti opäť ďakovali – 17. jún 2016

Starší a mladší žiaci ukončili futbalovú sezónu a prišli sa opäť všetci poďakovať Pánu Bohu za dosiahnuté úspechy. Do farského kostola vstúpili oblečení v dresoch pod vedením svojho trénera pána učiteľa Igora Chrenka. Slávnostnou sv. omšou Pánu Bohu ďakovali za dar života, zdravia, športu a priateľstva. Duchovný správca osobitne poďakoval všetkým dospelým, ktorí venujú svoje sily a čas pre mládež, zmysluplne napĺňajú ich voľný čas, zveľaďujú ich športové schopnosti a formujú v nich pozitívne ľudské vlastnosti. Chlapcov povzbudil slovami pápeža Františka: „Buďte majstrami v športe, ale hlavne v živote.“ Týmito slovami sa pápež František tento rok prihovoril futbalistom talianskych klubov Juventusu Turín a AC Miláno.

Po sv. omši nasledovalo stretnutie na farskom dvore. Pozvanie prijali aj rodičia futbalistov. Tréner krátko zhodnotil sezónu a vyhodnotil najaktívnejších futbalistov. Potom už nasledovalo občerstvenie a malá športová zábava. Komu sa nechcelo behať a skákať, mohol si pozrieť na veľkej obrazovke v priamom prenose aktuálny futbalový zápas z ME vo Francúzsku.