Miništranti vyhrali turnaj – 21. január 2017

V sobotu 21. januára 2017 sa v Soblahove uskutočnil diecézny futbalový turnaj miništrantov. Do súťaže sa zapojilo spolu sedem tímov, ktoré postúpili z jednotlivých dekanátov Nitrianskej diecézy: Nitra – Chrenová, Zlaté Moravce, Žitavany, Michal nad Žitavou, Veľké Ripňany, Urmince a Soblahov. Športové podujatie sa začalo svätou omšou vo farskom kostole sv. Mikuláša. Potom sa účastníci turnaja presunuli do telocvične, kde sa odohrali zápasy v dvoch skupinách. Víťazi skupín sa stretli vo veľkom finále. Zahrali si v ňom naši miništranti proti chlapcom z farnosti Michal nad Žitavou. Po napínavom zápase sa nakoniec z víťazstva tešila družina miništrantov z Urminiec, ktorí vyhrali nad ťažkým súperom 2:1. Víťazné družstvo nastúpilo v tejto zostave: Jozef Bajzík, Marek Bečka, Kristián Miko, Tobias Hudák, Peter Chobot, Samuel Cifra a brankár Erik Huba. Chlapcov na turnaji v Soblahove sprevádzal duchovný správca vdp. Marián Janček, pán Ing. Milan Ďurík a pán Mgr. Ľubomír Naštický. Víťazom blahoželáme, organizátorovi turnaja i všetkým miništrantom ďakujeme za krásny športový a súťažný deň, ktorí sme mohli prežiť v Soblahove.