Púť do Mariazellu – 27. máj 2017

V sobotu 27. mája 2017 v skorých ranných hodinách sme sa vydali na púť do Mariazellu. Mestečko leží v srdci Rakúska v spolkovej republike Štajersko, juhozápadne od Viedne.  História tohto pútnického miesta začína v roku 1157. Mariazell bol duchovným centrom bývalej habsburskej ríše. Aj dnes do Mariazellu každoročne prichádzajú pútnici nielen z Rakúska, ale aj z Čiech, Moravy, Nemecka, Švajčiarska, Maďarska, Chorvátska, Poľska a ďalších krajín, aby prosili o pomoc Matku Božiu. Samotný Mariazell je malé mestečko s niekoľkými uličkami a námestím. Dominantou mesta je bazilika Wallfahrtskirche.

Púť sme organizovali v rámci mariánskeho mesiaca a pri príležitosti 100. výročia zjavenia Panny Márie vo Fatime. Do Mariazellu nás sprevádzal vdp. Peter Valent. K dospelým pútnikom sa pridali aj dievčatá zo speváckeho zboru z Hajnej Novej Vsi.Počasie nám prialo a preto sme si mohli spokojne vychutnávať pobyt na tomto najvýznamnejšom pútnickom mieste v Rakúsku. Po prehliadke baziliky, sme slávili sv. omšu v kaplnke sv. Michala. Po obedňajšej prestávke sme sa spoločne pomodlili krížovú cestu. Stúpanie do kopca bolo pre mnohých náročné, ale ten výhľad z Kalvárie vynahradil všetku námahu. Po modlitbe sme sa ešte zastavili v Kaplnke sv. studne a zostal nám ešte čas na poobedňajšiu kávičku a zmrzlinu. Cestou z Mariazellu sme sa zastavili ešte v cisterciánskom kláštore v Heiligenkreuz. Navštívili sme kaplnku s relikviou Sv. Kríža a zúčastnili sa večernej modlitby miestnej rehoľnej komunity.