Školské sestry v Urminciach – 19.10.2014

Na misijnú nedeľu – 19. októbra 2014 –  prijali naše pozvanie do Urminiec rehoľné sestry z Kongregácie školských sestier de Notre Dame z Nového Mesta nad Váhom. V tejto komunite pôsobí naša rodáčka sestra Timotea, ktorá v auguste zložila večné sľuby. Rehoľné sestričky pripravili pre veriacich misijný ruženec. Postarali sa aj o výzdobu v chráme, ktorá zvýrazňovala misijný charakter modlitbového stretnutia. Po sv. omši navštívili našu základnú školu na pozvanie pána riaditeľa Mgr. Rudolfa Majzela. V škole absolvovali prehliadku a popoludní sa opäť stretli s veriacimi vo farskom chráme. Prítomným sa prihovorila sr. provinciálka Noemi i sr. Inocencia, ktorá pochádza z Hajnej Novej Vsi. Rehoľné sestry hovorili o poslaní kongregácie a priblížili veriacim aj svoju misiu v Kazachstane. Všetkým sestričkám úprimne ďakujeme za návštevu, modlitby a krásnu misiu, ktorú priniesli do našej farnosti.